X edycja konkursu ,, Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę"
Nadleśnictwo Nowy Targ we współpracy z Nadleśnictwem Krościenko corocznie organizuje Konkurs „Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę”.
W tym roku już X edycję. Jego celem jest wykształcenie w młodzieży zamiłowania do przyrody regionu, promowanie właściwych postaw ekologicznych oraz poszerzanie wiedzy na temat lasów i leśnictwa.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z klas V-VIII z terenu Nadleśnictw Nowy Targ i Krościenko. Jest to obszar odpowiadający swoim zasięgiem terenowi powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego.
19. 03. 2024 r. w Rabie Wyżnej odbył się rejonowy etap konkursu. Uczestniczyły w nim szkoły ze Spytkowic, Raby Wyżnej, Rokicin Podhalańskich, Skawy, Harkabuza, Bielanki. Konkurs jak zawsze był na wysokim poziomie, pytania bardzo trudne i wymagające wszechstronnej wiedzy. Reprezentanci naszej szkoły uzyskali wysokie wyniki co dało im następujące lokaty
Grzegorz König - miejsce III
Hubert Styrczula - miejsce V
Wojciech Kałafut miejsce VII.
Naszym uczniom serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów !
3
Podsumowanie akcji ,,WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI"
Dziękujemy za udział w akcji zbiórki elektrośmieci, która miała miejsce 6 marca 2024r.
W tym roku zebraliśmy 1460 kg co przekłada się na bon o wartości 219zł na artykuły papiernicze dla szkoły.
Ponadto z osiągniętym wynikiem zbiórki w ramach projektu TERAZ LAS w imieniu naszej placówki posadzone zostanie 600 drzew przez Nadleśnictwo Biała Podlaska.
XV Konkurs Recytatorski Poezji Niemiecko - i Anglojęzycznej
Uczennice naszej szkoły Alicja Kuczkowicz - kl.VIII, Anna Bartoń - kl.VII oraz Kinga Sikora - kl.VI wzięły udział w XV Konkursie Recytatorskim Poezji Niemiecko - i Anglojęzycznej, który odbył się 11 marca w Jordanowie. Wszystkie uczennice wspaniale się zaprezentowały. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Alicja, która zdobyła III miejsce oraz Kinga - laureatka II miejsca.
Współorganizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Konkurs ma charakter otwarty, biorą w nim udział uczniowie z powiatu suskiego, nowotarskiego i myślenickiego. Konkurs jest wpisany na listę konkursów kuratoryjnych o zasięgu powiatowym w kategorii konkurs artystyczny. Po szkolnych etapach zgłoszono do konkursu 41 uczniów z 14 szkół podstawowych z: Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Sidzinie Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r. w Jordanowie Szkoła Podstawowa im.św.Jana Kantego w Bystrej Podhalańskiej, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Toporzysku, Białce, Spytkowic, Naprawy, Grzechyni, Chabówki, Ponic, Rabki Zdroju (2 szkoły) Rdzawki, Skawy.
Oto wyniki
Język angielski:
I miejsce: Marcelina Koszarek – Skawa
II miejsce: Aleksandra Kudzia – Grzechynia,
Kamila Dawiec – Toporzysko
III miejsce: Malwina Sroka – Bystra Podhalańska
Milena Zaremba – Bystra Podhalańska
Alicja Kuczkowicz – Spytkowice
Język niemiecki:
I miejsce: Darius Spitoni – Rdzawki
II miejsce:
Kinga Sikora – Spytkowice
Joanna Karkula – Rabka Zdrój SP nr1
III miejsce: Magdalena Grzegorczyk – Jordanów
Nikola Stec – Białka
Aleksandra Pędzimąż – Chabówka
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!
2
,,Wierszyki łamiące języki"
W celu uświetnienia obchodów Europejskiego Dnia Logopedy dnia 6 marca 2024 roku w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 3 w Spytkowicach odbył się konkurs recytatorski pod tytułem „Wierszyki łamiące języki”
Konkurs skierowany był do wszystkich chętnych dzieci z oddziału przedszkolnego, które przygotowały recytację wybranego wiersza utrwalającego prawidłową wymowę określonych głosek.
Celem konkursu była prezentacja i upowszechnienie dbałości o wymowę oraz kształtowanie wyobraźni i wrażliwości dzieci. Konkurs był okazją do realizacji marzeń artystycznych uczniów i dał im możliwość autoprezentacji. Umożliwił dzieciom przeżywanie doznań artystycznych oraz uczył rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
Obchody Dnia Logopedy rozpoczęto od gimnastyki buzi i języka, wspólnego rozwiązywania zagadek. Następnie uczestnicy zaprezentowali wierszyki, a ich prezentacje oceniało jury biorąc pod uwagę następujące kryteria: pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację tekstu, ogólny wyraz artystyczny.
Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami.
Program Stypendialny Horyzonty
Drogi uczniu, szanowny ósmoklasisto !!
Zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzontyi ucz się w wybranym liceum lub technikum w Polsce!
Jeżeli osiągasz dobre wyniki w nauce, chcesz się dalej rozwijać i poznać przyjaciół na całe życie – zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty! To szansa na naukę w najlepszych liceach i technikach w Polsce.Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej.
Pokrywamy pełne koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej oraz częściowo szkolnych wycieczek.
- Organizujemy i finansujemy wakacje i ferie, podczas których uczymy się żeglować, pływać na desce, jeździć na nartach czy snowboardzie.
- Wiemy, że znajomość języków obcych jest ważna, dlatego finansujemy naukę w szkole językowej i egzaminy na certyfikaty.
- Podchodzimy do stypendystów indywidualnie, pracujemy z nimi metodą tutoringu i Indywidualnego Planu Rozwoju. Wspieramy ich finansowo w rozwijaniu zainteresowań i pasji. Zapraszamy też do udziału w ciekawych warsztatach i projektach społecznych.
- Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy pracujący w miastach, w których uczy się młodzież. W trudnych sytuacjach stypendyści nigdy nie są sami, mogą też liczyć na wsparcie naszych psychologów.
Zapraszamy uczniów klas 8 szkół podstawowych, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w rodzinie nie przekracza 1900 złotych netto na osobę. Średnia ocen nie jest kryterium udziału w Programie, jednak wyniki w nauce powinny wskazywać na możliwość dostania się do jednej ze szkół, w których realizowany jest program Horyzonty.
Rekrutacja trwa do 31 marca!Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Fundacji EFC: https://efc.edu.pl/programy/horyzonty, na Instagramie i TikToku: @stypendium_horyzonty.
Więcej informacji udziela Łukasz Krzemiński, e-mail: lkrzeminski@efc.edu.pl, tel. 696637216
Zaproszenie na warsztaty dla rodziców.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rabce-Zdroju w ramach organizowanego cyklu „Rodzicielskie SOS” zaprasza na kolejne spotkanie o charakterze szkoleniowo-warsztatowym adresowane do Rodziców/Opiekunów prawnych pragnących wesprzeć rozwój swojego dziecka we wczesnym etapie życia (0-6 r.ż.).
Spotkanie będzie poruszało tematykę związanąz rozwojem komunikowania się i mowy.Omówione zostaną takie zagadnienia, jak:
1. kamienie milowe w rozwoju mowy dziecka,
2. ćwiczenia usprawniające narządy artykulacyjne i rozwój mowy,
3. wędzidełko – czyli kiedy do laryngologa?,
4. wybrane elementy z zakresu karmienia dzieci.
Wspomniana tematyka zostanie omówiona podczas dwóch spotkań, które odbędą się w dniach 14.03.2024 r. (czwartek) oraz 18.04.2024 r. (czwartek) w godz. 1500– 1700 w siedzibie Poradni, ul. Słowackiego 2, 34-700 Rabka-Zdrój.
Rodziców/Opiekunów prawnych zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimyo zgłaszanie się drogą mailową na adres: ppprabka@nowotarski.pl do dnia: 13.03.2024 r.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie